Олеся Козакевич презентувала власне дослідження в рамках Ради молодих учених при МОН

Вчора відбувся онлайн лекторій Ради молодих учених при МОН, присвячений Дню Конституції, лекторкою на якому стала Олеся Козакевич, PhD, доктор філософії в галузі права, старший викладач КІГАП.

📘Тема лекції, презентація власного дослідження: “Доступність правосуддя у транзитивному суспільстві: сучасний вимір”.

Олеся Миколаївна поділилась ключовими тезами для наших читачів:

🔹Ухвалення Конституції України стало знаковою подією для нашої держави. У надскладні часи, положення Основного закону набувають особливої значимості, адже  це є тим, за що Україна бореться.

🔹В основу монографії покладено ціннісно-нормативне праворозуміння, що означає дослідження доступності правосуддя крізь призму цінностей права, зокрема прав людини.

🔹Монографічне дослідження «Доступність правосуддя у транзитивному суспільстві: сучасний вимір» проаналізовано в контексті сучасних реалій, зокрема воєнного стану,  процесів демократизації,  євроінтеграції, глобалізації, інформатизації, які відбуваються в Україні.

🔹Забезпечення доступу до правосуддя характеризується не тільки  безперервним реформуванням судової системи, але в більшій мірі викликами часу  та демонструє свої нові грані та форми прояву.