Науково-дослідна робота Кафедри з фундаментальних та прикладних проблем інформаційного, господарського та адміністративного права є ефективним підґрунтям підготовки якісно нових фахівців у вищій школі. Колектив викладачів та аспірантів Кафедри активно працюють в цьому напряму.
Щороку працівники кафедри публікують понад 30 наукових статей та виступають на численних наукових конференціях. Колектив кафедри приймає участь у роботі фахових груп та комісій, редакційних комісій тощо. Так, професор Кафедри Лук’янчиков Є. Д. є членом експертної групи з проведення державної атестації наукових установ за науковим напрямом суспільних наук Міністерства освіти і науки України, доцент Кафедри Фурашев В.М. є членом редакційної комісії фахового журналу «Інформація і право».
Досвідчені науково-педагогічні працівники беруть активну участь у становленні молодих науковців: за період із 2018 року на Кафедрі здійснюється підготовка аспірантів. Також, науковці кафедри входять до складу спеціалізованих вчених рад та беруть участь у створенні разових спеціалізованих рад для присудження ступеня доктора філософії у галузі права.
27 лютого 2017 р. відбувся захист дисертації В. І. Новошицької на тему «Відшкодування збитків у сфері господарювання», поданої на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.04 – господарське право; господарсько-процесуальне право.
12 грудня 2017 р. відбувся захист дисертації Дубняк М.В. на тему «Правове регулювання інформаційної взаємодії у місцевому самоврядуванні», поданої на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.07 – адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право.
У 2017 році відбувся захист дисертації Дорогих С.О. на тему «Правові та організаційні основи інформаційної діяльності законодавчої гілки влади в Україні», поданої на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.07 – адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право.
У 2020 році Бевз С.І. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеню доктора юридичних наук на тему: «Адміністративно-правове регулювання державного управління у сфері господарської діяльності в Україні» (спеціальність 12.00.07. – адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право).
19 квітня 2021 року відбувся захист дисертації Шерстюк Г.М., в результаті якого присуджено ступінь доктора філософії у галузі 081 «Право».
11 травня 2021 року відбувся захист дисертації Кухарчук А.М. на тему «Правове становище фізичної особи як суб’єкта організаційно-господарських повноважень», поданої на здобуття на здобуття ступеня доктора філософії зі спеціальності 081 «Право».
Викладачі кафедри інформаційного господарського та адміністративного права, які забезпечують освітньо-професійну програму «Господарське та адміністративне право і процес» другого (магістерського) рівня вищої освіти, активно вдосконалюють свої професійні навики, зокрема шляхом участі у тематичних вебінарах, тренінгах та курсах.
Бевз Світлана Іванівна успішно завершила Всеукраїнське науково-педагогічне підвищення кваліфікації за програмою:”Інновації в забезпеченні якості викладання навчальних дисциплін адміністративно-правового блоку та здійнення галузевих фахових наукових досліджень у ЗВО в умовах воєнного стану” (6 кредитів ECTS, 180 годин, 21.07. – 25.08.2022)
Подоляк Світлана Анатоліївна успішно завершила навчання в рамках Erasmus+ Programme Jean Monnet Module ‘Online UGent Academy on EU Law and Policy for Ukrainian Lecturers’ (Academy4UA) (18.04. – 16.06.2023)
Новошицька Валерія Ігорівна брала участь у всеукраїнському науково-педагогічному підвищенні кваліфікації “Удосконалення професійної компетентності викладача юридичних дисциплін” (15.11-26.12.2021)
Лук’янчиков Євген Дмитрович брав участь у міжнародних наукових заходах – Scientific publications (19.11.2021 р.) та European conference (4-16 червня 2021 р.).
Кравчук Олексій Олегович в Національній школі суддів України завершив програму за темою: «Підвищення кваліфікації для суддів Вищого антикорупційного суду». 22 -26 лютого 2021 р.) та програму за темою: «Судовий розгляд кримінальних проваджень щодо протидії відмиванню коштів, одержаних злочинним шляхом» (29 – 30 березня 2021 р.).
Шерстюк Ганна Миколаївна 06 грудня 2021 р. завершила міжнародне стажування за програмою Jagiellonian University (Krakow, Poland).
Методичні та наукові семінари
(детальніше – тут)
Важливим елементом діяльності Кафедри є наукові та методичні семінари, які за своєю сутністю є колективною формою науково-методичної роботи і мають на меті підвищення якості освіти, професійної майстерності викладачів та наукових пошуків . Такі заходи дають змогу обговорити актуальні питання організації навчально-виховного процесу, виявити різноманітні підходи до розв’язання існуючих проблем, ознайомитися з передовими досягненнями у методиці викладання дисциплін та обмінятися досвідом.
21 вересня 2022 року відбувся методичний семінар на тему: “Інноваційні методи та технології викладання у сучасній системі вищої освіти”, а 29 вересня – науковий семінар на тему «Економіка результату: цифрові та правові трансформації».
Також, 19 січня 2022 року, на Кафедрі відбулось обговорення методичного семінару «Використання сучасних методів навчання в закладах вищої освіти», модератором якого виступав д. пед. н., проф. кафедри філософії Валентин Тесленко. В рамках методичного семінару піднімались питання важливості проведення інтерактивних лекцій, побудови моделі інноваційного навчання, яка включає активну участь студента в процесі навчання, можливості прикладного використання знань в реальних умовах, представлення концепцій і знань у найрізноманітніших формах, підходах до навчання як до колективної діяльності, акцентах на процесах навчання, а не на запам’ятовування інформації.
Колектив Кафедри постійно удосконалюється на науковому просторі, має перспективні плани і проєкти на майбутнє. Бажаємо невпинного професійного розвитку!