Студентський гурток «Європейська інтеграція: законодавство та Інтернет речей»

05 листопада 2020 року свою роботу розпочав гурток “Європейська інтеграція: законодавство та Інтернет речей

Керівник гуртка:

• Дубняк Марія Вікторівна – старший викладач кафедри інформаційного, господарського та адміністративного права, кандидат юридичних наук.

Науковий Гурток, займається проблемою цифрових прав та охорони персональних даних, є важливим інструментом для розвитку цифрової грамотності та вивчення питань конфіденційності в онлайн-середовищі.

Діяльність Гуртка охоплює широкий спектр напрямків і вивчає наступні проблеми:

Теми засідань 2023-2024 навчального року:
1. Етика використання штучного інтелекту та алгоритмічних рішень.
2. Гармонізація Законодавства: проблеми та перспективи.
3. Боротьба із дискримінацією в Цифровому світі.
4. Відповідальне Використання Біг Дата: правові та етичні вимоги.
5. Захист персональних даних: особистий та корпоративний рівень культури.

Орієнтовні питання:
1. Аналіз сучасних технологічних тенденцій та їх правове регулювання, пов’язане із захистом цифрових прав і приватності користувачів.
2. Аналіз впливу технологій на особисту приватність та розробка стратегій для збереження конфіденційності в онлайн-середовищі.
3. Етичні аспекти економіки даних.
4. Порівняльний огляд європейських стандартів та директив щодо охорони цифрових прав та приватності.
5. Огляд кращих практик та технічних рішень для охорони персональних даних у робочих та бізнес-середовищах.
6. Розробка пропозицій та рекомендацій для внесення змін до національного законодавства відповідно до європейських стандартів.

Анкета для реєстрації

У період 2020 — 2023 року у на базі Гуртка реалізовувався міжнародний проект у сфері освіти «Європейська інтеграція: Законодавство та Інтернет речей у межах напряму Жан Моне “Модуль”, програми ERASMUS + №620017-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE».

Було розроблено тематичний курс на 3 кредити ЄКТС (90 годин), Курс прослухало понад 200 здобувачів вищої освіти з: КПІ ім. Ігоря Сікорського, Державного вищого навчального закладу «Ужгородський національний університет», Луганського навчально-наукового інституту імені Е.О. Дідоренка, Національний університет «Одеська морська академія» Поліського національного університету.

Проведено 4 науково-практичні конференції, у тому числі одну міжнародну.

Фотогалерея та збірники матеріалів конференції розміщено на сайті проекту.